AR-GE | Interplast Kimya

Araştırma ve geliştirme; küresel rekabetin hız kazandığı suni deri kaplama sektöründe öncü olma ve şirketlerin pazarda rakiplerine göre tercih edilebilir durumda olabilmesi için gerekli en önemli alt yapı faaliyetlerindendir.

İnterplast, müşterilerin beklentilerinin ötesinde yenilikçi ürünler sunma ve bu özelliğini sürdürebilme adına; AR-GE ve İnovasyon çalışmalarına öncelikli olarak yer vermektedir. Müşterilere daha iyi performansa sahip geniş bir ürün yelpazesi sunabilmek için büyük önem veriyoruz. Bu nedenle, yeni ürün alanlarında bir üst seviyeye çıkmak ve kaynak kullanım oranını artırmak için sürekli olarak kendimizi geliştiriyoruz.

AR-GE faaliyetleri, İnterplast‘da sistematik olarak ele alınmakta ve birçok kaynaktan beslenilmektedir. Fikirler elde edildikten sonra değerlendirilerek, stratejik öneme sahip olanları projelendirilmekte, sonrasında ise yeni ürünler/prosesler hayat bulmaktadır.

ARGE BİRİMLERİMİZ

Polimer Sentez Laboratuvarı
Finish ve Lak Geliştirme Laboratuvarı
Uygulama Laboratuvarı
Kalite Kontrol Laboratuvarı

Her merkezde, bu alanlarda uzmanlaşmış oldukça yetenekli ve tecrübeli tam zamanlı personel istihdam edillmektedir. 50 den fazla teknolojik test cihazı sayesinde, ASTM uluslararası standartlarını baz alarak yaptığımız kalite kontrol testleri yüksek hassasiyet ve doğruluk değerlerine sahiptir.